Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i jashtëm britanik Jack Straw tha se për Bashkimin Evropian është e papranueshme të përpiqet të marrë rolin mbrojtës, detyrë që sipas tij i përket NATO-s.
Duke folur në parlamentin britanik, Straw tha se vendet e Bashkimit Evropian duhet ta rritin kontributin e tyre në NATO dhe të veprojnë atje ku NATO-ja nuk dëshiron, por këtë punë duhet t'ia lënë aleancës.
XS
SM
MD
LG