Ndërlidhjet

BANGKOK


Në mbyllje të Forumit Ekonomik të vendeve të Azisë dhe Paqësorit, kryeministri i Tajlandës Thaksin Shinawatra tha se 21 vendet anëtare u dakorduan se përhapja e terrorizmit dhe armëve për shkatërrim në masë paraqet kërcënim serioz për vendet e tyre.
"Terrorizmi transnacional dhe përhapja e armëve për shkatërrim në masë drejtpërdrejt e sfidojnë vizionin tonë për ekonomi të lira, të hapura dhe përparimtare. Prandaj iu përkushtuam misionit plotësues për të siguruar jetën e njerëzve tanë", tha Shinawatra.
XS
SM
MD
LG