Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani është dakorduar ta pezullojë programin e kontestuar për uraniumin e pasuruar dhe do të nënshkruajë marrëveshje që inspektorët e Kombeve të Bashkuara t'i vizitojnë lokacionet bërthamore.
Marrëveshja u arrit sot në Teheran pas takimit të ministrit të jashtëm Kamal Kharazi me sekretarin e jashtëm britanik Jack Straw, ministrin e jashtëm francez Dominique de Villepin dhe ministrin e jashtëm gjerman Joschka Fischer.
XS
SM
MD
LG