Ndërlidhjet

ATHINË


Ministri i jashtëm i Turqisë arriti në Athinë për të biseduar rreth ujdhesës së ndarë të Qipros dhe përpjekjet e Turqisë për t'iu bashkuar Unionit Evropian.
Abdullah Gyl do të takohet me homologun grek George Papandreu dhe presidentin e Greqisë Costis Stephanopulos.
XS
SM
MD
LG