Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të jashtme dhe Siguri Havier Solana, të enjten do të qëndrojë në Prishtinë.
Burime nga Brukseli bëjnë të ditur se Solana do të diskutojë me autoritetet vendore për nevojën e vazhdimit të dialogut teknik me Beogradin.
XS
SM
MD
LG