Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Kryeministri i Danimarkës Anders Fogh Rasmussen të enjten do t'i vizitojë ushtarët danezë të vendosur në Mitrovicë.
Rasmussen gjithashtu do t'i vizitojë edhe Shkupin dhe Beogradin.
"Edhepse vendet e Ballkanit përballen me probleme të mëdha, rajoni zhvillohet në drejtim të mirë, dhe ky zhvillim duhet ruajtur", thuhet në komunikatën e qeverisë në Kopenhagë.
XS
SM
MD
LG