Ndërlidhjet

TEHERAN


Përfaqësuesi i Iranit në Agjencinë Ndërkombëtare Bërthamore tha se Irani së shpejti do të nënshkruajë marrëveshje me Rusinë për kthimin e lëndës djegëse bërthamore.
Irani sot u dakordua ta pezullojë programin për uraniumin e pasuruar dhe të nënshkruajë marrëveshje që inspektorët e Kombeve të Bashkuara t'i vizitojnë lokacionet bërthamore.
Marrëveshja u arrit në Teheran pas vizitës së shefave të diplomacive të Britanisë, Francës dhe Gjermanisë.
Jack Straw, Dominique de Villepin dhe Joschka Fischer.
XS
SM
MD
LG