Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri serb i drejtësisë, Vlladan Batic, ka deklaruar për agjencinë e lajmeve DPA se qeveria serbe ka lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar për zotin Ceku me akuzat "për gjenocid dhe terrorizëm kundër popullsisë serbe në Kosovë".
Batic ka deklaruar për DPA-në se do kërkojnë ekstradimin e Cekut.
XS
SM
MD
LG