Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian, Mohamed Khatami, bëri të ditur se marrëveshja e arritur me Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore duhet të miratohet dhe nga Parlamenti i Iranit.
Khatami ka bërë të ditur se do të lejohen më shumë inspektorë për kontrollin e programeve bërthamore.
Presidenti Bush ka mirëpritur qëndrimin e Iranit, duke e cilësuar si "zhvillim pozitiv."
XS
SM
MD
LG