Ndërlidhjet

ATHINË


Turqia duhet të bëjë reforma të mëtejshme përpara se të pranohet si anëtare e Bashkimit Evropian.
Kjo deklaratë është bërë nga kryeministri grek, Kostas Simitis, gjatë një konferencë të përbashkët shtypi me ministrin e jashtëm turk Abdullah Gul në Athinë.
Greqia dhe Turqia kanë një numër mosmarrëveshjesh, vecanërisht lidhur me ishullin e ndarë të Qipros.
XS
SM
MD
LG