Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian do të ofrojë 750 milionë euro në konferencën e donatorëve për Irakun, që do mbahet nesër në Madrid.
Megjithatë Franca dhe Gjermania kanë deklaruar se nuk do të japin ndihma të tjera financiare për Irakun. Sipas Parisit zyrtar kjo lidhet me cështjen e sovranitetit të Irakut, ndërsa qeveria gjermane ka bërë të ditur se ndihmat për Irakun nuk duhet të jenë në kurriz të vendeve të tjera në nevojë.
XS
SM
MD
LG