Ndërlidhjet

BEOGRAD


Udhëheqësit e Serbisë sot e përuruan gjykatën speciale, e cila do t'i gjykojë krimet e luftës të kryera në kohën e Millosheviqit dhe rastet e rënda të krimit të organizuar.
Ndërtesa ka një siguri maksimale dhe është rindërtuar me ndihmën e 50 mijë dollarëve të qeverisë së Shteteve të Bashkuara.
Kryeministri serb Zoran Zhivkoviq tha se në gjykatën mund të gjykohen edhe 4 gjeneralët serbë të akuzuar nga Tribunali i Hagës për krime të luftës në Kosovë.
XS
SM
MD
LG