Ndërlidhjet

ROMË


Rreth 1 milion italianë sot u hodhën në grevë duke protestuar kundër reformave në sistemin pensional.
Greva gjysëm ditëshe i mbylli zyrat publike, postat dhe shërbimet e transportit, përfshirë hekurudhat dhe aeroportet.
Protestuesit i kundërshtuan planet e qeverisë për rritjen e moshës minimale për dalje në pension.
XS
SM
MD
LG