Ndërlidhjet

PRISHTINË


Javier Solana, përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, sot në Prishtinë e theksoi rëndësinë e vazhdimit të dialogut të nisur në mes të Prishtinës dhe Beogradit.
"Në selinë e Bashkimit Evropian, gjëja më e rëndësishme për momentin është vazhdimi i dialogut, të cilin Serbia dhe Kosova, duhet t'a shohin si çelës për hyrjen në BE", tha Solana pas takimit me kryeadministratorin e Kosovës, Harri Holkeri.
XS
SM
MD
LG