Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Grupet militante palestineze Hamasi dhe Xhihadi Islamik e morën përsipër përgjegjësinë për sulmin e mbrëmshëm në një vendbanim hebrej në Rripin e Gazës, që la të vrarë tre izraelitë dhe vetë sulmuesin.
Sulmi në Netzarin vijoi pas vargut të sulmeve ajrore të Izraelit në Rripin e Gazës, ku e humbën jetën 11 palestinezë, përfshirë militantë dhe civilë.
XS
SM
MD
LG