Ndërlidhjet

NABLUS


Forcat izraelite kanë kontrolluar dy spitale në qytetin e Nablusit në Bregun Perëndimor, ku kanë arrestuar dhe një anëtar të Hamasit, që po trajtohej në spital. Ky i fundit u plagos pasi eksplozivi që ai kishte në automjetin që po udhëtonte, shpërtheu para kohe.
Zëdhënësi i ushtrisë izraelite tha se spitalet po përpdoren si vendstrehime për militantët palestinezë.
XS
SM
MD
LG