Ndërlidhjet

BEOGRAD


Autoritetet në Serbi kanë detyrim të dorëzojnë katër të akuzuarit më të fundit për krime lufte, sa më shpejt që të jetë e mundur, dhe nuk mund të shtyjnë arrestimin e tyre, ka thënë zëdhënësja e kryeprokurores së Gjykatës së Hagës, Florence Hartman.
"Cdo vonesë e vë Serbinë në pozitë të vështirë", ka thënë Hartman për mediat e Beogradit.
XS
SM
MD
LG