Ndërlidhjet

SOFJE


Sot në Bullgari zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme për pushtetin vendor.
Zgjedhjet shihen si provë për kryeministrin Simeon Saxe-Coburg Gotha dhe partinë e tij të Lëvizjes Kombëtare, dy vjet pas ardhjes në pushtet.
XS
SM
MD
LG