Ndërlidhjet

TIRANË


Me ftesë të presidentit Alfred Moisiu nesër në Tiranë, për një vizitë dyditëshe, arrinë kryetari i Kroacisë, Stipe Mesiq. Pritet që gjatë kësaj vizite Stipe Mesiq do të takohet me zyrtarët më të lartë të Shqipërisë dhe me liderë partiakë. Është paralajmëruar se do të bisedohet për situatën në rajon, për procesin e integrimeve evropiane të dy vendeve dhe për çështje të tjera. Është bërë e ditur se marrëdhëniet tregtare ndërmjet dy vendeve, gjatë vitit të kaluar kishin arritur vlerën prej 30 milionë dollarësh.
XS
SM
MD
LG