Ndërlidhjet

BAGDAD


Jeremy Greenstock, zyrtari më i lartë britanik në administatën e koalicionit në Bagdad, që udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara, i ka thënë sot agjencicë Reuters se "Siria dhe Irani në fakt ishin bashkëpunuese". Zyrtarë të Shtetet e Bashkuara e kishin akuzuar Sirinë dhe Iranin për përpjekje për destabilizim të Irakut.
XS
SM
MD
LG