Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka bërë thirrje për qetësi në tregun financiar pas rënies që u shënua shkaku i arrestimit të Mokhail Khodorkovsky, kreut të kompanisë së naftës Yukos dhe njeriut më të pasur në vend.
Khodorovsky akuzohet për mashtrim dhe evazion fiskal, por ai thotë se arrestimi është hap "politik" sepse i ka financuar partitë liberale në opozitë.
XS
SM
MD
LG