Ndërlidhjet

SAN BERNARDINO


Zjarret e mëdha në Kaliforninë jugore deri tani shkaktuan vdekjen e 14 njerëzve dhe shkatërruan mbi 600 shtëpi.
Zonat rreth qyteteve San Diego dhe San Bernardino janë nga më të goditurat, kurse janë evakuar mbi 50 mijë banorë.
XS
SM
MD
LG