Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 20 talibanë dhe pjesëtarë të rrjetit Al Kaida janë vrarë në juglindje të Afganistanit në përleshjet e fundit me forcat amerikane dhe afgane.
Burime të policisë thanë se në luftimet kanë marrë pjesë edhe helikopterët e ushtrisë amerikane.
XS
SM
MD
LG