Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka premtuar asistencë federale për shuarjen e zjarreve të mëdha në Kaliforninë jugore.
Zjarret deri tani shkaktuan vdekjen e 14 njerëzve dhe shkatërruan mbi 600 shtëpi.
Zonat më të goditura janë rreth qyteteve San Diego dhe San Bernardino, prej nga janë evakuar mbi 50 mijë banorë.
XS
SM
MD
LG