Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëdhënësi i Departamentit të Drejtësisë së UNMIK-ut, z. Singh, ka hedhur poshtë raportet se Beogradi zyrtar ka dërguar kërkesë për dorëzimin e politikanëve të Kosovës, Hashim Thaci e Ramush Haradinaj dhe për komandantin e TMK-së, gjeneral lejtnant Agim Ceku.
Singh tha se është bërë e qartë dhe më parë se këto cështje janë kompetencë e gjyqeve të UNMIK-ut.
Departamenti i Drejtësisë së UNMIK-ut ka bërë të ditur se do vazhdojë të bashkëpunojë me policinë e Serbisë, pavarësisht ngritjes së aktakuzës nga Gjykata e Hagës për drejtuesin e lartë të kësaj policie, Streten Lukiq.
XS
SM
MD
LG