Ndërlidhjet

ZAGREB


Një delegacion i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, i drejtuar nga kreu i kësaj Gjykate, Rexhep Haxhimusa, është takuar me ministren kroate të drejtësisë, Ingrid Anticevic – Marinovic.
Haxhimusa dhe Marinovic kanë diskutuar mbi reformat në sistemin e drejtësisë kroate dhe bashkëpunimin e mundshëm në këtë fushë.
XS
SM
MD
LG