Ndërlidhjet

SARAJEVË


Vendet e Ballkanit i kanë premtuar sot Bashkimit Evropian se do të reformojnë sistemin ligjor dhe do të luftojnë krimin e organizuar.
Marrëveshja erdhi gjatë takimit të Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore që ka filluar dje në Sarajevë.
Bashkimi Evropian bën përgjegjës rrjetet kriminale që veprojnë në Ballkan për trafikun e qënieve njerëzore, të armëve dhe drogës.
XS
SM
MD
LG