Ndërlidhjet

ZAGREB


Kroacia duhet të zbatojë dhe një numër reformash të tjera për të mundësuar anëtarësimin në Bashkimin Evropian, ka deklaruar për mediat kroate, kancelari gjerman Schroeder. Ky i fundit ka theksuar se Zagrebi zyrtar duhet të bëjë më shumë në respektimin e të drejtave të njeriut e pakicave si dhe bashkëpunimin me Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës.
Schroeder gjendet në një turne, ku do vizitojë Sllovakinë, Kroacinë dhe Serbinë e Malin e Zi.
XS
SM
MD
LG