Ndërlidhjet

RIAD – ARABI SAUDITE


Shtetet e Bashkuara kanë këshilluar qytetarët amerikanë që të mënjanojnë udhëtimet në Arabinë Saudite, si pasojë e mundësisë për sulme të reja terroriste.
Qeveria amerikane ka informacione, sipas të cilave, terroristët mund të godasin interesat amerikane dhe perëndimore në Arabinë Saudite, përfshi interesat në fushën e transportit dhe aviacionit.
XS
SM
MD
LG