Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Kryeministri i emëruar palestinez, Ahmed Kurei do të formojë një qeveri të zgjeruar dhe do të vazhdojë të mbajë këtë post edhe pas një muaji, kohë kur i mbaron afati qeverisë së jashtëzakonshme që ai drejton.
Kështu ka deklaruar Ministri i Jashtëm palestinez, Nabil Shaath.
Ndërsa ministri izraelit i mbrojtjes ka bërë të ditur gjatë ditës, se priten më shumë sulme nga Hezbullahu libanez në vijën kufitare me Izraelin.
XS
SM
MD
LG