Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Disa mijëra zjarrëfikës vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë Kaliforninë.
Zjarret kanë marrë jetën e 15 njerëzve dhe mbi 1 000 shtëpi e ndërtesa të tjera janë shkatërruar.
Zjarri ka prekur gjithsej 190 mijë hektarë.
XS
SM
MD
LG