Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri rus Mihail Kasianov ka bërë thirrje sot për stabilizmin e tregut financiar, pas rënieve që ky treg ka pësuar pas arrestimit të Mihail Kodorkovskit, kreut të kompanisë së naftës JUKOS, që është njëherësh dhe njeriu më i pasur në Rusi.
Një numër analistësh e vlerësojnë arrestimin si të motivuar politikisht.
XS
SM
MD
LG