Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri palestinez Ahmed Qurei tha se do të përpiqet t'i bindë organizatat militante të arrijnë armëpushim me Izraelin.
Ndërkohë, një izraelit është plagosur kur ndaj makinës së tij ishte hapur zjarr në Bregun Perëndimor.
Radioja izraelite gjithashtu njoftoi se ushtarët izraelitë vranë një palestinez dhe plagosën një tjetër në Rripin e Gazës, derisa ata ishin përpjekur të hyjnë në një vendbanim hebrej.
XS
SM
MD
LG