Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyra amerikane në Prishtinë njoftoi se i ka ndarë 25 mijë dollarë Bashkësisë Islame të Kosovës për ta përfunduar regjistrimin e shkrimeve islame që kanë rëndësi për trashëgiminë historike, kulturore dhe fetare të Kosovës.
Shefja e zyrës Marcie Ris ka thënë se regjistrimi do të bëhet në bashkëpunim me Bibliotekën Kombëtare të Kosovës.
XS
SM
MD
LG