Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministrat e brendshëm të 11 vendeve të rajonit kanë bërë thirrje për përmirësim të bashkëpunimit në luftimin e migrimit ilegal.
Ministrat e Sllovenisë, Austrisë, Shqipërisë, Bullgarisë, Bosnjë-Hercegovinës, Kroacisë, Italisë, Hungarisë, Maqedonisë, Rumanisë dhe Serbisë e Malit të Zi, diskutuan në Lubjanë edhe për formimin e një agjencia për kontrollin e kufinjve.
Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje vendeve të rajonit ta parandalojnë migrimin ilegal.
XS
SM
MD
LG