Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mijëra protestues në Beograd kërkuan largimin e qeverisë.
Pjesëmarrësit në demonstratat e organizuara nga zyrtarët e sindikatave, gjithashtu kërkuan zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe ndërprerjen e privatizimit të ndërmarrjeve shtetërore.
Protestat koinciduan me iniciativën në parlament për votëbesimin e qeverisë.
XS
SM
MD
LG