Ndërlidhjet

UASHINGTON


Irani tha se duhet të shohë "hapa praktikë" nga Uashingtoni përpara se ta shqyrtojë dialogun me Shtetet e Bashkuara.
Zëdhënësi i qeverisë Abdollah Ramazanzadeh tha se Teherani pret që Shtetet e Bashkuara të pushojnë së akuzuari dhe kërcënuari Iranin, përpara se të presin ndonjë dialog.
Ai tha se Teherani me Shtetet e Bashkuara nuk do ta ndajë inteligjencën për Al-Kaidën.
XS
SM
MD
LG