Ndërlidhjet

NOVSHAKHTINSK/RUSI


Njëmbëdhjetë minatorët e ngujuar 6 ditë në një minierë në Rusinë jugore, sot janë shpëtuar dhe janë nxjerrë në sipërfaqen e tokës.
Derisa zhvillohej operacioni, erdhën njoftime për 5 viktima tjera në një aksident të ngjashëm miniere në rajonin Primorye në lindje të Rusisë.
XS
SM
MD
LG