Ndërlidhjet

VARSHAVË


Konferenca evropiane për AIDS-in ka paralajmëruar se do të ketë rritje dramatike të viktimave nga AIDS-i në Evropën Lindore, përderisa të infektuarit me virusin HIV nuk trajtohen njëlloj si ata në perëndim.
Nga 2 milionë evropianë të infektuar me virusin HIV, 1.2 milionë jetojnë në Rusi dhe Ukrainë.
XS
SM
MD
LG