Ndërlidhjet

ZAGREB


Kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, po viziton Zagrebin, ku takohet me kryeministrin Ivica Racan dhe presidentin Stipe Mesic.
Schroeder pritet të nënvizojë rrezikun që mund të sjell dështimi në arrestimin e gjeneralit Ante Gotovina, i kërkuar nga Gjykata e Hagës.
Vizita e Schroeder është e para vizitë e një kancelari gjerman në Serbi e Mal të Zi dhe Kroaci, pas shpërbërjes së ish-Jugosllavisë.
XS
SM
MD
LG