Ndërlidhjet

BEOGRAD


Për të dytën ditë rresht disa mijëra njerëz kanë protestuar në Beograd kundër qeverisë aktuale.
Demonstratat drejtohen nga Sindikatat dhe kërkojnë dorëheqjen e qeverisë, zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe ndërprerjen e privatizimit.
Sot policia ka ndërhyrë duke mos lejuar mbi 2 mijë punëtorë të mblidheshin përpara parlamentit.
Informacionet nga terreni njoftojnë për rritje të mundësisë për trazira nga ana e punëtorëve në gjithë Serbinë.
XS
SM
MD
LG