Ndërlidhjet

UASHINGTON


Udhëheqësit e Komitetit të Inteligjencës së Senatit amerikan po kërkojnë nga CIA, që të ofrojnë të gjitha dokumentat dhe informacionet e inteligjencës së para luftës në Irak deri mesditën e së premtes.
Nga ana tjetër zyrtarët amerikanë po shqyrtojnë mundësinë e zvogëlimit të numrit të oficerëve të inteligjencës që po kërkojnë armë të shkatërrimit në masë në Irak.
Këta të fundit do të kalojnë në operacionet e gjetjes së autorëve të sulmeve vdekjeprurëse.
XS
SM
MD
LG