Ndërlidhjet

PARIS


Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike ka deklaruar për të përditshmen franceze "Le Monde" se shpreson që informacionet e Iranit lidhur me programet bërthamore të jenë të plota dhe të sakta.
Kjo agjenci po studion origjinën e tekonlogjisë që ka përdorur Irani për prodhimin e uraniumit të pasuruar.
XS
SM
MD
LG