Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin tha se vendi i tij do të mbetet i angazhuar në zgjerimin e bashkëpunimit me NATO-n.
"Ndryshime të tilla mes Rusisë dhe perëndimit janë në përputhje me interesat kombëtare të Rusisë dhe me strategjinë e politikës së jashtme ruse. Dhe unë jam i kënaqur që ndryshime të tilla janë të lidhura me emrin e Robertsonit", tha Putin.
Këto komente presidenti rus i bëri gjatë takimit me shefin e NATO-s, Lordin George Robertson, i cili po zhvillon vizitë dy ditore në Moskë.
XS
SM
MD
LG