Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët afganë që merren me luftimin e drogës thanë se Afganistani dëshiron t'i japë fund prodhimit të drogës brenda një dhjetvjecari.
Kjo deklaratë erdhi pas shqetësimeve të ngritura nga Kombet e Bashkuara se Afganistani është prodhuesi kryesor i opiumit dhe rrezikon që në të ardhmen të jetë një shtet i dështuar.
XS
SM
MD
LG