Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti amerikan është i inkurajuar nga informacionet se Koreja e Veriut është e gatshme të fillojë bisedimet për zgjidhjen e krizës lidhur me programet bërthamore të Penjanit.
Ky i fundit ka rënë dakort për vazhdimin e bisedimeve gjashtë palëshe, të cilat përvec Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut, përfshijnë dhe Korenë e Jugut, Japoninë, Kinën dhe Rusinë.
XS
SM
MD
LG