Ndërlidhjet

BUKURESHT


Presidenti i Rumanisë, Ion Iliescu, aleat i afërt amerikan në Irak, gjatë takimit në Pentagon, këtë javë ishte ulur në tryezën e cila ishte zbukuruar me flamurin rus, kanë shpallur sot zyra e presidencës dhe ambasada amerikane. Ky gabim kishte ndodhur të hënën gjatë drekës së Ian Iliescut me sekretarin amerikan të mbrojtjes, Donald Rumsfeld. Për këtë rast ka shkruar gjërësisht shtypi i Rumanisë.
XS
SM
MD
LG