Ndërlidhjet

RAMALLAH


Udhëheqësit palestinezë e kanë mirëpritur ofertën e Izraelit për të vazhduar bisedimet, por insistuan se më parë duhet ndërprerë dhuna dhe ndërtimi i vendbanimeve hebreje.
Kryeministri Ahmed Qureia tha se së shpejti nuk mund të pritet ndonjë takim me kryeministrin izraelit Ariel Sharon, por kontaktet mes dy palëve vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG