Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 30 njerëz janë vrarë në përleshje të ndara ndërmjet fraksioneve në jug dhe veri të Afganistanit.
Luftimet kanë filluan dje kur gjatë kontrollit rutinor, policia kishte ndaluar makinën e një komandanti lokal.
Në incidentin që kishte shpërthyer më pas, janë vrarë 25 veta.
XS
SM
MD
LG