Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Republikës së Çekisë Vaclav Klaus dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin i kanë diskutuar mënyrat për përmirësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.
Putin tha se, që nga rënia e Bashkimit Sovjetik, marrëdhëniet me "partnerët" nga Evropa Perëndimore dhe Lindore janë përmirësuar, por marrëdhëniet ruso-çeke kanë ngecur.
XS
SM
MD
LG